Idézetek

Kedvenc idézeteim

Te is szereted az idézeteket? Megtörténik Veled is, hogy egy adott hangulatodban, jó vagy rossz pillanatodban egy olyan dal, vers, film vagy bármilyen más mondással, mondattal találkozol, ami akkor és ott pont ütősre sikerült?

Nos, ha a válaszod igen, akkor ez a bejegyzés a Tied is. Összegyűjtöttem és folyamatosan bővítem számodra kedvenc idézeteim. Ezek főleg olyan részletek, amelyek az élet, a nap bármely szakaszában inspirálni tudnak bármelyikünket, ha hajlandó vagy megérteni a lényegét. Mindig erőt meríthetsz abból, hogy valaki már megfogalmazott olyan lényeges érzéseket, gondolatokat, amelyek Téged is foglalkoztatnak.

Akkor hát, lássuk! Szeretettel küldöm!

  • A No.1, a legek legje számomra egy meséből származik. Nagyon szeretem a meséket, a magyar meséket pedig mindennél jobban. Rengeteg, sokszor ismeretlen gyöngyszemből válogathatunk, melyek ráadásul olyan bölcsességeket tartalmaznak, hogy sokszor a szám is nyitva marad. Nos, ez nem kifejezetten ismeretlen mese, de nem is tartozik a legolvasottabbak közé: Békés Pál: A Félőlény. Már a címe is elgondolkodtató, igaz? Egy olyan részt mutatok belőle, amelyet szerintem az élet nagyon sok területére, de magára az életünkre is ráilleszthetünk:

„… szörnnyé válni könnyű. Nagyon könnyű. Nem lenni szörnnyé: az a nehéz.”

Hogy ez mennyire igaz!

  • A következő egy film idézet 2008-ból, mégpedig a Brad Pitt és Cate Blanchett főszereplésével forgatott Benjamin Button különös élete című filmből. Ha már láttad, biztosan tudod, hogy tele van életbölcsességekkel. A kedvencem ezek közül:

„Rajtunk múlik, kihasználjuk-e az éveket. Remélem, hogy te igen. Remélem, átélsz borzongató élményeket. Remélem, megismerkedsz új érzésekkel. Remélem, sokféle embert ismersz meg. Remélem, büszke vagy az életedre. És ha nem, remélem, elég erőd van ahhoz…, hogy új életet kezdj.”

Remélem…

  • Ez számomra egy gyönyörű idézet Hamvas Béla: Fák című művéből. Ez a rövidke esszé az, amin napokig el lehet időzni, annyi gondolatot megpiszkál.

„ők tudják, hogy nem az győz, aki kemény marad, hanem aki meglágyul és enged és befogad és felad és feloldja önmagát, tudja, hogy az önfeladás nem a gyengeség, hanem az erő jele.. .
tudja, milyen rettentő őrület azt hinni, az a helyzet ura, aki kevésbé
szeret, aki inkább megtartja eszét, aki hidegebb marad, aki távolabb
tartja magát.. . ez a tévedés, amin minden sors összetörik: a győzelem
azé, aki inkább szeret, aki elveszti erejét, aki jobban áthevül, aki közelebb van, aki fel tud olvadni, aki meg tud semmisülni. A gyermek annak a nemét kapja, aki mélyebben adta fel önmagát az ölelés pillanatában – ez rajta a bélyeg, ha az asszony tudott gyengébb és lágyabb
lenni, a gyermek leány lesz, ha a férfi, fiú lesz, a gyermek neme az
egyesülésben való megsemmisült odaadástól függ, annak a nemét kapja,
aki gyengébb volt, mert az volt az erősebb.”

  • Gondolatébresztőnek Popper Péter: Mi az élet étterme című könyvéből:

„…Egy nagy betegség mindig elszegődést jelent. Elszegődést életellenes hatalmak szolgálatára. Olyan, mint amikor eladja az ember a lelkét az ördögnek. Lehet, hogy tudattalanul, de bele kell egyezni. … Ezt az elszegődést egy ideig még fel lehet mondani. Amíg nem okozott túlságosan nagy szervi károsodást. Azután már hiába minden…”

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük