Egészség

EGÉSZség

Ez egy nagyon-nagyon tág témakör. De azt gondolom, feszegessük, boncolgassuk és tágítsuk!

Mi az egészség, mi tartozik ide? Egészségügyi tanulmányaim első mondata volt, amit tudnunk kellett, az az egészség fogalma a WHO által definiálva: a teljes testi, lelki és szociális jóllét állapota, nem csupán a betegség hiánya. Jól megfogalmazták. A gond inkább az, hogy kevés helyen alkalmazzák központilag, sőt, inkább elbizonytalanítanak és egy teljesen másik irányba terelnek. Gyógyszerek, vizsgálatok, a saját érzéseid, megfigyeléseid semmibe vevése. És, ha egyszer belekerülsz ebbe a kerékbe, ott már az egyik betegség és gyógyszer generálja a másikat.

Úgyhogy saját magadnak kell erősnek lenni, másként élni, gondolkodni, bízni az érzéseidben. Kezedbe venni az egészséged, a tested, fejleszteni önmagad. Tehát már meg is fogalmaztuk, mit takar az egészség, ami, már a szó szintjén is magában foglalja a lényeget: egész-ség. De emlékezhetünk ilyen mondásokra is: ép testben ép lélek. Ezt inkább megfordítanám. Ép lélekhez tartozik ép test, ha nem így van, az előbb-utóbb az ép testet kikezdi. Szóval, az egészség alatt a lelki, mentális, fizikai jóllétről beszélhetünk. Ha ezek megvannak, és a helyeden vagy, akkor az emocionális és szociális egészség már könnyebben alakíthatóak. Ahhoz azonban, hogy eljuss ide, részt kell venned a saját életedben! Nem várhatod mindig valahonnan a megoldást! Majd a főnök, majd az orvos, majd a műtét, majd a gyógyszerek, majd ha lefogyok, majd ha, majd ha, majd ha… Nincs majd! Te vagy, a Te gondolataid, tetteid határozzák meg a saját életed!

Jó lenne, ha az egészség kapcsán sokkal több szó eshetne a megelőzésről. Az előző bekezdésben írtak miatt, sajnos azonban még ott tartunk, hogy inkább a helyreállításról, illetve egy adott állapot szinten tartásáról kell beszéljünk többet. Sok év szélmalom-harca után jutottam el oda, hogy ezt elismerjem. Ekkor döntöttem úgy, hogy keresek, tanulok és tanulmányozok olyan módszereket, amelyek segítenek abban, hogy a helyreállítás és szinten tartás munkájába bele tudjam építeni a megelőzéshez szükséges gondolatok magjait. Bízva abban, hogy egyszer talál olyan talajt, ahol elkezdhet csírázni, mert az emberek elkezdik elhinni, hogy gondolataik a sejtjeiket állapotát is befolyásolják. Ez szuper lenne, igaz?

Hogy a kommunikációmmal még célirányosabbá tudjam tenni a figyelemfelkeltést, elvégeztem egy NLP (Neuro-Lingvisztikus Programozás) képzést, mert ez előidézi, hogy meghalld mondandóm lényegét. 🙂

Van egy módszer, elmélet, amit Te magad is tudsz használni alkalmazni. Ez pedig a Germán Gyógytudomány, amelyet Dr. Ryke Geerd Hamer fedezett, ismert fel, alkotott meg. Magyarországon többen is foglalkoznak vele. Én személy szerint Dr. Budai László Károly előadásait, oldalát, tanfolyamait szeretem. A módszer lényege, hogy amikor egy váratlan, egyedül megélt érzelmi megrázkódtatás ér bennünket, amelynek hatása alatt maradunk, elindít bizonyos szervi választ. Ezeket nem betegségként definiálják, hanem programként. Szóval, azokból az egészségügyi programokból, amelyek éppen gyötörnek, és mi betegségként emlegetünk, visszavezethetőek arra, hogy azt milyen érzelmi konfliktus okozta. Ha pedig idáig eljutottál, „semmi” más dolgod nincs, mint a helyére tenni, megoldani, békével lezárni a történést.

A doktor elmondja azt is, hogy nem mérgezésekről, balesetekről, sugárzásokról, hiánybetegségekről beszél, hanem érzelmi konfliktusokról. Persze, sokszor ezek a külső események aztán okoznak érzelmi konfliktusokat, amibe beleragadunk, ezek megoldása pedig már szintén a germán gyógytudomány tárgyköre.

Tudom, ez nem egyszerű. De tulajdonképpen minden olyan módszer, ami hatékonyan old meg akár lelki, akár egészségi problémákat, mind-mind arra épül, hogy keresd meg azt az okot ott bent, mélyen, ami kiváltotta. Mert mindig az okot keressük. És ez igaz a családállítástól kezdve a biológiai fogorvoslásig.

Budai doktor kedd esténként ingyenes webkonferenciát tart, a felesége, Réka, szerdánként próbál segíteni abban, hogyan zárd a napjaid békével. Oldalukon rengeteg információt, leírást és előadást találsz, valamint könyveiket is meg tudod vásárolni. Ha felkeltettem az érdeklődésed, és elhatároztad, hogy saját kezedbe veszed a saját egészséged, Ő biztosan tud segíteni. De, tőle is hallani fogod azt, amit én is nagyon sokszor leírtam: Te kellesz hozzá, nélküled sem Ő, sem én nem boldogulunk. Mi nem fogjuk tudni megoldani az évtizedes gondolataid, történéseid, az a Te feladatod.

Mi az, amivel még nagyon sokat tehetsz egészségedért? Természetesen, ha foglalkozol önmagaddal. Gondolati szinten folyamatos önfejlesztésre, felismerésekre, tisztításokra van szükség. Kezdj el ilyen jellegű előadásokat hallgatni, és ha figyelsz, tudni fogod, merre indulj el ezen a területen. Első körben javaslom az olyan irodalmat, ami abban segít, hogyan fogalmazz jól, hogyan alakíts a kifejezéseiden annak érdekében, hogy ne mindig negatív dolgok hagyják el a szád.

Zárd le és indítsd a napod békésen, szeretettel. Ne feküdj le haraggal, méreggel, mert egész éjjel dolgozni fog rajtad. Ha nem is tudod átbeszélni a történteket senkivel, akkor magadban zárd le a konfliktust, hogy az álmod, az éjjeled nyugodt legyen. Ezt már a régi öregek is tudták. A békébe pedig beletartozik a megbocsátás is. Akár a másik fél jelenléte nélkül, mivel a lényeg, hogy Te megnyugodj. És, hogy komolyan, szívből gondold. Persze az, hogy megbocsátasz, nem kell, hogy egyezzen azzal, hogy egyet is értesz tettekkel, történésekkel. Talán ezek a legfontosabb alapjai az egészségünknek.

Mozogj, sportolj! Erre a testednek nagyon nagy szüksége van. Éppúgy, mint a lelkednek. Hiszen tudod, a mozgás stresszoldó is. Ha magányosan mozogsz, van időd magadban lenni, sok dolgot átbeszélhetsz a bensőddel, sok mindenre ráébredhetsz, felismerheted. Ha tömegsportolsz, a társaság, a többiek, a közös érdeklődés az, ami feltölthet. És nem mellékesen az izmaid, ízületeid átmozgatod, feloldod az elakadásokat. De amit szeretnék hozzátenni: rendszeres, tudatosan felépített mozgásról beszélek. A férjem mindig azt mondta: – Figyelj, amíg van öregfiúk focija, mi mindig megélünk! – Igen, ez most viccesen hangzik, de pont arra utalt, mikor valaki egy egész napi, heti munka után bemerevedve, teljes bemelegítés nélkül nekiesik a sportnak, és mire vége az edzésnek minden húzódott, zúzódott, szakadt, tört…

Tehát, végszóként: Az egészséged egyenesen arányos azzal az önmunkával, amit a gondolataidért, érzéseidért, testedért fektettél saját személyedbe. Amennyiben ez működik, tovább tudsz lépni magasabb szintekre.

Szeretettel: Rita

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük